pl  |  en 
info@malwinantonisz.com
 
KONSUM PL POLISH SHOP
 1   2   3   4   5   6 
KONSUM PL POLISH SHOP
Konsum, PL czyli Sklep Polski, kolekcja Polskich produktów w ramach Festiwalu „UWAGA»!,Październik – Listopad 2005, Weimar
Projekt kuratorski: Malwina Antoniszczak
Aranżacja: Malwina Antoniszczak
Współpraca: Bartosz Mucha

Polski sklep Konsum Pl. to wystawa w formie sklepu. Konsum PL sprzedawał polskie produkty autorstwa polskich artystów Anny Krenz, Bartosza Muchy, Małgorzaty Markiewicz, Ewy Pluty, i innych. Większość produktów – projektów dotyczyła Polskich stereotypów, n.p. Polska Żona autorstwa Anny Krenz lub polska Szmata do Podłogi autorstwa Bartka Muchy.
UWAGA! jest festiwalem prezentującym niemieckiej publiczności młodą, interdyscyplinarną sztukę z Polski. W jego ramach zostanie także zaprojektowany specjalny sklep polski, w którym będą sprzedawane obiekty artystyczne wytworzone przez młodych, polskich artystów i designerów. W tym sensie Konsum jest zainspirowany ideą sztuki łatwo - dostępnej (available art) tudzież taniej (n.p. akcje Galerii Raster, Warszawa). Zgromadzone w kolekcji produkty artystyczne mają za zadanie komentarz, często złośliwy, sarkastyczny i parodystyczny, polskiej rzeczywistości, narodowych mitów i etosów, stereotypów dotyczących Polski w krajach ościennych (szczególnie w Niemczech) oraz fiaska kolejnych, podejmowanych oficjalnie i z dużym wysiłkiem, kampanii promocyjnych mających ten zły wizerunek zmienić. Kolekcja produktów oferowanych przez sklep będzie parodią dla prawdziwego polskiego produktu.
Sklep jest zorganizowany z zachowaniem prawdziwych reguł i mechanizmów komercyjnych, Ma własną identyfikację; nazwę, logo, firmowe torebki jednorazowe itp.
KONSUM jest jednocześnie marką promocyjną dla oferowanych produktów. Kolekcja produktów jest bardzo zróżnicowana; od przedmiotów codziennego użytku po tzw. „Polska Zone”. Produkty z Polskiego Sklepu komentują współczesną polską rzeczywistość i relacje Polska – Niemcy.

   «   © 2009-2024 · malwinantonisz.com|template · msprojekt.pl|cms