pl  |  en 
info@malwinantonisz.com
 
JAN KARSKI - CZAS BOHATERA
 1   2   3   4 
JAN KARSKI - CZAS BOHATERA
Oprawa scenograficzna i wizualna, projekt strony www, koordynacja wydarzenia 2010r.
www.jankarski.org

Inauguracja czteroletniego projekt Jan Karski - Niedokończona Misja promującego dziedzictwo emisariusza w Polsce i na świecie. 13 lipca 2010 roku w 10. rocznicę śmierci legendarnego kuriera chcemy przypomnieć wszystkim o Janie Karskim.
Na początek debata "Pamięć o Janie Karskim". Panelistami będą historycy, edukatorzy, dyplomaci, społecznicy – Aleksander B. Skotnicki, Bogdan Białek, Bożena Łobzowska, Andrzej Żbikowski, Krzysztof W. Kasprzyk. Goście specjalni: ambasadorowie Francji, Izraela i Stanów Zjednoczonych, prof. Władysław Bartoszewski i dr Andrzej Krzysztof Kunert. Prowadzenie: redaktor Jarosław Kurski.
Po dyskusji pokaz filmów, których bohaterem jest Jan Karski – przemawiający do nas żywy, czasami poruszony do łez siłą straszliwych wspomnień, czasem żartobliwy – zawsze przejmujący a zarazem elegancki i dobierający słowa starannie, w taki sposób, że pozostają one w pamięci i mają siłę iluminacji. Wśród wyświetlanych filmów m.in. premiera niewidzianego w Polsce dokumentu Claude’a Lanzmanna "The Karski Report "oraz kreskówka "Messenger from Hell" w najnowszej relizacji studia Walta Disneya.
Zapraszamy wszystkich na to spotkanie poświęcone pamięci prof. Jana Karskiego – niezwykłego człowieka, którego postać oraz czyny powinny pozostać drogowskazem dla kolejnych pokoleń Polaków i ludzi na całym świecie - ludzi wyczulonych na zło. Chcemy, by czas rozpięty między 10. rocznicą Jego śmierci a 100. rocznicą Jego urodzin przypadajacą w 2014 roku, był Jego czasem – CZASEM BOHATERA.

   «   © 2009-2024 · malwinantonisz.com|template · msprojekt.pl|cms