pl  |  en 
info@malwinantonisz.com
 
Finisaż wystawy Polowanie na awangardę. Sztuka Zakazana w Trzeciej Rzeszy
01-02-2012
Zakończenie wystawy Polowanie na awangardę. Sztuka zakazana w Trzeciej Rzeszy. Wystawę obejrzało 10 500 zwiedzających! Wystawa teraz jedzie do Niemiec i będzie pokazana w Kunst Museum Muellheim w marcu 2012. Scenografię wystawy w Muellheim przygotowuję razem z Moniką Bielak. 
Wymiana marzeń. Warsztaty towarzyszące wystawie prac Katarzyny Kozyry w Muzeum Narodowym w Krakowie
21-01-2012
Wymiana marzeń 
W warsztatach, które będą odbywały się przy okazji wystawy prac Katarzyny Kozyry chcemy nawiązać do tematów, które najcześciej poruszane są w jej sztuce – nawiązać w sposób w skierowany
i przeznaczony dla dzieci. Dorosły odbiorca prac Kozyry ogląda przełamywanie swoich ograniczeń, zabawy z definicją płci, zmienianie ról, do których determinuje nas wychowanie, kultura, wreszcie my sami. To jest pierwszy odbiór prac Kozyry, tymczasem w poszukiwaniu tematyki dziecęcej chciałyśmy sięgnąć głębiej i poszukać jeszcze innego spojrzenia na jej sztukę.
Kozyra mówi: „Z mojej wszechmocy rodzi się przekonanie, że za co bym się nie wzięła wszystko mi się uda. No bo potencjalnie jestem utalentowana w każdej dziedzinie.”
Tę myśl chcemy wykorzystać w warsztatach dla dzieci – pokazać im za pomocą ich własnej pracy, że w realizacji marzeń i planów mogą sobie pozwolić na wszystko i nie ma tak naprawdę ograniczeń.
Prowadzenie warsztatów: Malwina Antoniszczak, Joanna Pawluśkiewicz

"Aryjczycy i bazgroły" Gazeta Wyborcza o wystawie Polowanie na awangardę
07-11-2011
 
Filmy non-camerowe Juliana Antoniszczaka w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie
08-09-2011
 Filmy non-camerowe Juliana Antoniszczaka oraz spotkanie z córkami artysty Malwiną i Sabiną Antoniszczak
1 września, godz. 18.00
Pamiętajcie o ogrodach
13-06-2011
 Artboom Festiwal Kraków
W wielu miejscach świata – od Ameryki Łacińskiej przez Europę Zachodnią po Indie – toczy się obecnie dyskusja na temat prawa do miasta. Komu i czemu ma służyć miejska przestrzeń publiczna – prywatnym, partykularnym interesom czy potrzebom wszystkich mieszkańców? Kto i w jaki sposób powinien o tym decydować? Co oznacza w praktyce, że przestrzeń miejska jest przestrzenią publiczną? Czy własność prywatna niewielu jest wartością wyższą i ważniejszą niż zaspokojenie podstawowych potrzeb życia codziennego większości mieszkańców – zapewnienie im miejsca do spotkań, rekreacji, wygodnego i przyjaznego środowisku transportu itd.?
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 



© 2009-2024 · malwinantonisz.com|template · msprojekt.pl|cms